Задати питання Задати питання
flag Судова влада України

Історична довідка про Вовчанський районний суд Харківської області.

    Місто Вовчанськ – старинне уїзне місто – бере свій  початок з поселення Вовчі Води 1688 року. Його герб:  у блакитному  полі  вовк - означає ім’я   міста.                  

    Про діяльність судової влади на території Вовчанського району свідчать дані,  які датовані 1835 роком, в яких зазначено, що Вовчанським повітовим судом було розглянуто 35 кримінальних справ, на 7 тис. населення, а у 1854 році в казну держави було стягнуто 120 карбованців.

    Після революції народний суд Вовчанського повіту утворився в 20-х роках минулого століття. До війни він був представлений двома дільницями і розміщувався в м. Вовчанськ по вул. Дзержинського 21 в складі суддів Непадалка і Ткачова М.І. На жаль довоєнний архів був знищений і інших даних про роботу суду в районі за цей період немає.

    Під час років Великої Вітчизняної війни у приміщенні суду знаходилась німецька в’язниця.

    Після визволення території району від німецько-фашистських загарбників народний суд Вовчанського району відновив свою роботу і тимчасово знаходився в с. Василівка, а з серпня 1943 року суд став працювати в складі двох дільниць: перша – м. Вовчанськ (судді Бабич Д.М., Бойко А.Т.) і другий – в с. Білий Колодязь (Судді Бондаренко, Кірєєв Е.Г.) У 1954 році вказані дільниці були об’єднані в один народний суд Вовчанського району.

   Одночасно на території колишнього Старосалтівського району діяв місцевий народний суд, який у 1963 році був перейменований в постійну сесію народного суду Вовчанського району (суддя Щеглов П.І.) який проіснував до 1972 року.

   Головами народного суду працювали: Кірєєв Євгеній Георгійович з 1946 по 1961 роки, Лисих Павло Семенович з 1961 по 1981 роки, Тіцкий Юрій Іванович з 1982 по 1999 роки.

   До 1994 року районний суд розміщався у  довоєнному аварійному приміщенні за адресою м. Вовчанськ  вул. Дзержинського, 21, яке до теперішнього часу не зберіглося, зараз  суд розташований в приміщенні колишнього училища льотчиків ДОСААФ (вул. Кірова 2), де також розміщені прокуратура району, районне управління юстиції, державна нотаріальна контора і юридична консультація, тобто це приміщення стало “Палацом правосуддя”.