Аналіз результатів проведеного внутрішнього опитування суддів та працівників апарату Вовчанського районного суду Харківської області у період з з 26 грудня 2018 року по 29 грудня 2018 року
«Анкета внутрішнього опитування судді»
(Додаток 2 до Методичного посібника
«Застосування Системи оцінювання роботи суду»).
Участь в опитуванні прийняв один респондент.
На запитання №1 «Якою мірою Ви задоволені умовами праці у вашому суді?», надані оцінки «5» та «4». Проте, пункт 1.18 (можливість для проведення дозвілля та спілкування членів колективу ……) оцінка «0».
На запитання №2 «Чи не виникало у Вас відчуття, що навіть за існуючих умов фінансування та матеріально-технічного забезпечення суду умови могли б бути кращими?» оцінка «4».
На запитання №3 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Голова суду ....» оцінки «5» та «4».
На запитання №4 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Керівник апарату вашого суду ....» оцінки «5» та «4».
На запитання №5 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Збори суддів вашого суду …..» оцінка на «5», крім пункту v.5 (визначають спеціалізацію суддів з розгляду конкретних категорій справ……) та пункту v.8 (обговорюють питання, що виникають через неналежне фінансування суду і пропонують шляхи розв’язання окремих проблем) оцінка на «1».
На запитання №6 «Як співвідносяться позиції голови суду та керівника апарату суду при плануванні роботи чи оцінюванні поточної діяльності суду?» оцінка «4».
На запитання №7 «Спробуйте пригадати минулий тиждень-яку саме роботу чи окремі доручення виконували?» оцінка « 2».
На запитання №8 «Чи доводилось Вам протягом останніх 12 місяців працювати після закінчення робочого дня або брати роботу додому?» оцінка «2».
На запитання №9 «Яка з наведених нижче оцінок може охарактеризувати Ваше навантаження» оцінка «5».
На запитання №10 «Чи є корисними семінари, тренінги та інші форми навчання, що проходять у суді?» оцінка «2».
На запитання №11 «Якою мірою наведене нижче є характерним для Вашого суду?» оцінка «5».
На запитання №12 «Якою мірою наведені нижче ознаки є характерними для відносин у колективі суду?» оцінка «1», крім пунктів XII.3 (взаємодопомога, обмін інформацією) оцінка «2», XII.5 (обговорення та засудження неетичної чи неналежної поведінки своїх колег) оцінка «5».
На запитання №13 «Які зміни відбулися у суді за останні 12 місяців?», а саме, особисте навантаження оцінка «1»; пункти що стосуються (умови праці, стан приміщення суду, відносини у колективі, організація у колективі, організація роботи та управління судом) респонденти оцінка «2».
На додаткове запитання №13 «Які зміни відбулися у суді за час перебування на посаді нинішнього голови суду?», оцінка «2» - умови праці не змінилися.
«Анкета внутрішнього опитування працівника апарату суду»
(Додаток 3 до Методичного посібника
«Застосування Системи оцінювання роботи суду»).
Прийняли участь у опитуванні двадцять респондентів (одна анкета не заповнена до кінця, тому не бралася до аналізування).
На запитання №1 «Якою мірою Ви задоволені умовами праці у вашому суді?», 74 % респондентів всі пункти оцінили на «5» та «4». Інші 26 % респондентів вказали на не задоволеність умовами праці в суді по деяким пунктам (умови на Вашому робочому місці), (забезпечення літературою та спеціальною пресою), (доступ до Інтернету), (перспективи професійного зростання), (відносини у колективі), (безпека у приміщенні суду) - поставили оцінки «3», «2», «1» та «0».
На запитання № 2 «Чи не виникало у Вас відчуття, що навіть за існуючих умов фінансування та матеріально-технічного забезпечення суду умови могли б бути кращими?», 73,3 % респондентів відповіли «не виникало» «4», 21 % респондентів відповіли «інколи виникало» «3», 0,3 % респондентів відповіли «я в цьому впевнений» «1».
На запитання № 3 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Голова суду ....», 84,2 % респондентів всі пункти оцінили на «5» та «4», інші 15,8 % респондентів по деяким пунктам даного блоку питань поставили оцінки «3», «2», «1» та «0».
На запитання № 4 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Керівник апарату вашого суду ....», 84,2 % респондентів всі пункти оцінили на «5» та «4», інші 15,8 % респондентів по деяким пунктам даного блоку питань поставили оцінки «3», «2», «1» та «0».
На запитання № 5 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Збори суддів вашого суду ....», 89,5 % респондентів оцінили на «5», 10,5 % респондентів відповіли неоднозначно поставили різні оцінки питанням цього блоку – «3» та «0».
На запитання № 6 «Як співвідносяться позиції голови суду та керівника апарату суду при плануванні роботи чи оцінюванні поточної діяльності суду?» практично завжди збігаються «5» - 52,6 %; у більшості випадків збігається « 4» - 26, 3 %; важко сказати «1».
На запитання № 7 «Спробуйте пригадати минулий тиждень - яку саме роботу чи окремі доручення виконували?»; «Яку частину робочого часу Ви витратили на виконання обов’язків, що прямо чи опосередковано не передбачені Вашими посадовими обов’язками?» 94,7 % респондентів вказали що такого не було - «1», 5,3 % вказало, що витратили 11-30 % робочого часу - «3».
На другу частину відповіді вказали, що виконували роботу керівника апарату суду «3».
На запитання № 8 «Чи доводилось Вам протягом останніх 12 місяців працювати після закінчення робочого дня або брати роботу додому?»:
- досить часто – 26,3 %;
- інколи – 42,1 %;
- ніколи – 31,6 %.
На другу частину запитання № 8 «Якщо такі випадки були, то чим це пояснюєте?», респонденти зазначили «2», «3» та графу «5».
На запитання № 9 «Чи є корисними семінари, тренінги та інші форми навчання, що проходять у суді?» респонденти відповіли «дуже корисні» та «швидше користі, ніж ні».
На запитання № 10 «Якою мірою наведене нижче є характерним для Вашого суду?», 47,3 % респондентів надали виключно оцінку «5» та «4», 52,7 % респондентів оцінили деякі пункти даного запитання (наявність фаворитів у керівництва…), (недостатня чисельність працівників суду), (нерівномірність розподілу керівництвом суду ….), (автоматизована система діловодства ускладнює …) на «0», «1», «2» та «3».
На запитання № 11 «Якою мірою наведені нижче ознаки є характерними для відносин у колективі суду?», 36,8 % респондентів надали виключно оцінку «5» та «4», 63,2 % респондентів всі пункти даного питання оцінили на «5» та «4» крім, (обговорення та засудження неетичної чи неналежної поведінки своїх колег), (доброзичливість, коректність, ввічливість), (взаємоповага, обмін інформацією) даного запитання неоднозначно поставивши оцінки «0», «1», «3».
На запитання №12 Які зміни відбулися у вашому суді за останні 12 місяців: «Особисте навантаження», 52,6 % респондентів відповіли, що зросло «1», 47,4 % респондентів відповіли, що особисте навантаження не змінилось «2».
Щодо другого блоку даного питання 47,4 % опитуваних оцінили всі пункти виключно на «2» - умови праці не змінилися, 52,6 % опитуваних оцінили деякі пункти даного запитання неоднозначно поставивши оцінки «2» та «3».
На додаткове запитання №13 «Які зміни відбулися у суді за час перебування на посаді нинішнього голови суду?», 42,1 % респондентів однозначно відповіли, що умови праці, стан приміщення, відносини у колективі, організація роботи та управління судом покращилися – «3», 47,4 % відповіли, що умови не змінилися – «2», 10,5 % відповіли неоднозначно, надавши, як оцінку «2» та «3».
17 січня 2019 року
Підготувала відповідальна особа Бородай О.В. 4-26-17