flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Чугуївський міський суд Харківської області

В Україні бракує 2400 суддів

04 червня 2018, 12:57

В судовій системі України близько 2400 вакансій – це 30% від загальної необхідної кількості суддів.

 За словами Голови ВККСУ Сергія Козьякова, ситуація із кадровим наповненням судів надзвичайно серйозна, і дефіцит суддів може зрости.

 За прогнозом голови ВККС нестача суддів до кінця року може становити близько 40% від необхідної кількості.

 В Україні зараз триває масштабне оцінювання усього суддівського корпусу на відповідність займаним посадам. У ході цього процесу усі судді мають довести не тільки свою професійну придатність, але й доброчесність – що виходить далеко не в усіх.

 

 За першими результатами тестувань та співбесід з суддями першої та другої інстанцій ВККС рекомендує звільнити з судової системи 10% кандидатів. На травень 2018 року повний цикл кваліфікаційних випробувань пройшли близько 1000 з 5700 кандидатів на посади в судах першої та другої інстанцій.

 На початку первинного кваліфікаційного оцінювання ще на початку судової реформи близько 1500 суддів відмовилися його проходити і подали у відставку одразу.

ВККСУ призначила співбесіди ще для майже півтори тисячі суддів

У межах кваліфікаційного оцінювання призначено на червень-липень орієнтовний графік проведення співбесід для 1344 суддів, йдеться на сайті Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

«Рішенням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 25 травня 2018 року призначено проведення комп’ютерного тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей для 1344 суддів у межах процедури кваліфікаційного оцінювання, призначеного рішенням Комісії від 01 лютого 2018 року», – йдеться у повідомленні.

 У разі проходження психологічного тестування та успішного складення іспиту вказаним суддям буде призначено дату співбесіди з Комісією. З орієнтовним графіком проведення співбесід із суддями можна ознайомитись на сайті Комісії.

 Нагадаємо, днями завершується кваліфікаційне оцінювання першої тисячі суддів, друга тисяча розпочне складати морально-психологічне тестування та проходити співбесіди з психологами.

 За першими результатами близько 10% суддів оцінювання не пройшли і не відповідають займаній посаді.

 Суддів ВАСУ, ВГСУ та ВССУ переводять до апеляційних судів

 Вища кваліфікаційна комісія суддів України почала надавати рекомендації на переведення суддів із вищих спеціалізованих судів, які припинили свою діяльність.

 Так, Комісія вирішила рекомендувати перевести 22 суддів Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ до апеляційних судів Запорізької, Харківської, Сумської, Одеської, Хмельницької, Дніпропетровської, Житомирської, Кіровоградської, Вінницької областей та апеляційного суду столиці.

 Також ВККСУ рекомендувала перевести 15 суддів Вищого адміністративного суду України до Київського, Одеського, Донецького, Вінницького та Львівського  окружних адмінсудів, а 32 суддів Вищого господарського суду України – до Господарського суду Києва, Київського апеляційного господарського суду, Апеляційного суду Київської області, Одеського, Донецького, Харківського, Львівського, Дніпропетровського апеляційних господарських судів.

 Водночас рішення щодо переведення суддів Верховного Суду України поки не приймалися. Судді Верховного Суду України направили до Комісії звернення, в якому просили відкласти розгляд цього питання на пізніший термін, а саме допоки Конституційний Суд України не перевірить на конституційність питання припинення діяльності ВСУ.

 

 Самі ж судді Верховного Суду України переконані, що на сьогодні відсутні будь-які норми Конституції та законів України стосовно ліквідації Верховного Суду України як судового органу, що має конституційний статус, та є юридичною особою публічного права.

 Щодо переведення суддів, то вони вважають, що мають бути переведені відповідно до положень частини третьої статті 82 Закону № 1402-VIII з Верховного Суду України й надалі обіймати аналогічні посади в штаті Верховного Суду.

Джерело: офіційний сайт Українське право.