Презентовано результати дослідження «Медіавідкритість судів України: результати всеукраїнського опитування працівників судів України», яке проводилось серед працівників судів. Про це повідомила прес-служба Ради суддів України.
Презентацію провели представники громадської організації «Вектор прав людини» та проекту «Суд людською мовою».
В опитуванні взяло участь 449 суди України (67%) з 675 чинних судів на підконтрольній території України. Результати показують, що у 379 судах (84% від опитаних) обов’язки прес-секретаря виконуються за сумісництвом. І тільки в 70 судах (16 % від опитаних) існують окремі штатні одиниці спеціаліста із забезпечення зв’язків з засобами масової інформації.
Загалом із представниками ЗМІ у судах не налагодження співпраця, про що свідчить дуже низькі показники реалізації медійних заходів, надання коментарів працівниками судів для ЗМІ.
У період січень-серпень 2017 року суди провели таку роботу серед громадськості та ЗМІ: 446 (99,3% від опитаних) – наповнювали новинами сайтів судів, близько 1 новини у тиждень; 20 судів (4,5% від опитаних) провели прес-конференції, 23 суди (5,1 %) – прес-брифінги, представники 151 суду (33,6%) надали коментарі, у 128 судах ( 28,5%) відбулись дні «відкритих дверей» переважно для студентів та школярів як із залученням представників ЗМІ так і без.
Керівниця ГО "Вектор прав людини", координаторка проекту "Суд людською мовою" Валерія Рибак також відзначає позитиви, зокрема розширення каналів комунікації. Так, наприклад, майже половина судів, що взяли участь в опитуванні, мають сторінки у Facebook, 55% з них зареєструвалися у 2016-2017 роках. Суди активно почали використовувати трансляції судових засідань технічними засобами судів до мережі YouTube, - вже у 15 областях України в судах проводиться такі трансляції.
За результатами опитування, представниками громадськості були надані певні рекомендації. Зокрема, ввести до штатного розпису кожного суду окрему штатну одиницю спеціаліста із забезпечення зв’язків з засобами масової інформації (прес-секретар). Продовжувати проведення системного навчання для прес-секретарів судів, суддів-спікерів, голів судів із залученням громадських організацій, представників ЗМІ та впровадження позитивних практик використання сучасних медійних інструментів, таких як Facebook і трансляції судових засідань.
Джерело: Офіційний сайт Українське право