Аналіз результатів проведеного внутрішнього опитування суддів та працівників апарату Вовчанського районного суду Харківської області у період з 15 червня 2016 року по 17 червня 2016 року.
Анкета внутрішнього опитування судді»
(Додаток 2 Рішення РСУ №5)
На запитання №1 «Якою мірою Ви задоволені умовами праці у вашому суді?», більшість респондентів надали оцінку «5» та «4». Проте, пункт 1.3 (комп’ютеризація суду) та 1.19 (забезпеченість канцелярськими товарами, картриджами тощо) деякі респонденти оцінили на «3».
На запитання №2 «Чи не виникало у Вас відчуття, що навіть за існуючих умов фінансування та матеріально-технічного забезпечення суду умови могли б бути кращими?» 2 респонденти оцінили на «4», 1 респондент оцінив на «3».
На запитання №3 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Голова суду ....» всі респонденти оцінили на «5» та «4».
На запитання №4 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Керівник апарату вашого суду ....» всі респондентів оцінили на «5» та «4».
На запитання №5 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Збори суддів вашого суду …..», всі респонденти оцінили на «5», крім пункту v.4 ( обговорюються питання щодо внутрішньої діяльності суду чи роботи конкретних суддів або працівників апарату) оцінили на «2» та пункту v.8 (обговорюють питання, що виникають через неналежне фінансування суду і пропонують шляхи розв’язання окремих проблем) оцінили на «1» та «2».
На запитання №6 «Як співвідносяться позиції голови суду та керівника апарату суду при плануванні роботи чи оцінюванні поточної діяльності суду?», всі респондентів оцінили на «5».
На запитання №7 «Спробуйте пригадати минулий тиждень-яку саме роботу чи окремі доручення виконували?», 100 % респондентів оцінили на «1».
На запитання №8 «Чи доводилось Вам протягом останніх 12 місяців працювати після закінчення робочого дня або брати роботу додому?», респонденти оцінили неоднозначно на «1», «2» та «3».
На запитання №9 «Яка з наведених нижче оцінок може охарактеризувати Ваше навантаження», респонденти оцінили на «3» та «5».
На запитання №10 «Чи є корисними семінари, тренінги та інші форми навчання, що проходять у суді?», респонденти оцінили на «1» та «2».
На запитання №11 «Якою мірою наведене нижче є характерним для Вашого суду?», за середніми показниками, респонденти надали оцінку «5» та «4».
На запитання №12 «Якою мірою наведені нижче ознаки є характерними для відносин у колективі суду?», за середніми показниками, респонденти надали оцінку «1», крім пункту XII.3 (обговорення та засудження неетичної чи неналежної поведінки своїх колег) оцінили на «3» та «4».
На запитання №13 «Які зміни відбулися у суді за останні 12 місяців?», а саме, особисте навантаження респонденти оцінили неоднозначно на «1», «2» та «3»; пункти що стосуються (умови праці, стан приміщення суду, відносини у колективі, організація у колективі, організація роботи та управління судом) респонденти оцінили на «2».
На додаткове запитання №13 «Які зміни відбулися у суді за час перебування на посаді нинішнього голови суду?», респондентів відповіли, що умови праці, відносини у колективі, організація роботи та управління судом не змінилися «2», крім питання стан приміщення суду оцінили на «3» - покращився.
За результатами анкетування
«Анкета внутрішнього опитування працівника апарату суду»
(Додаток 3 Рішення РСУ №5)
Прийняли участь у опитуванні 20 респондентів.
На запитання №1 «Якою мірою Ви задоволені умовами праці у вашому суді?», 65 % респондентів всі пункти оцінили на «5» та «4». Інші 35 % респондентів вказали на не задоволеність умовами праці в суді по деяким пунктам (умови на Вашому робочому місці), (доступ та можливості використання локальної комп’ютерної мережі суду), (доступ до Інтернету), (перспективи професійного зростання), (забезпеченість канцелярськими товарами…) - поставили оцінки «3», «2», «1» та «0».
На запитання № 2 «Чи не виникало у Вас відчуття, що навіть за існуючих умов фінансування та матеріально-технічного забезпечення суду умови могли б бути кращими?», 60 % респондентів оцінили на «4», 20 % оцінили на «3», 10% оцінили на «2», 10 відсотків оцінили на «0».
На запитання № 3 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Голова суду ....», 75 % респондентів всі пункти оцінили на «5» та «4», інші 25 % респондентів по деяким пунктам даного блоку питань - поставили оцінки «3», «2», «1» та «0».
На запитання № 4 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Керівник апарату вашого суду ....», 75 % респондентів всі пункти оцінили на «5» та «4», інші 25 % респондентів по деяким пунктам даного блоку питань - поставили оцінки «3», «2», «1» та «0».
На запитання № 5 «Наскільки Ви погоджуєтеся з наступними твердженнями, Збори суддів вашого суду ....», 75% респондентів оцінили на «5», 15 % респондентів відповіли неоднозначно поставили різні оцінки питанням цього блоку – «4», «3», 10 % респондентів поставили «0».
На запитання № 6 «Як співвідносяться позиції голови суду та керівника апарату суду при плануванні роботи чи оцінюванні поточної діяльності суду?», 70 % респондентів оцінили на «5», 20 % респондентів оцінили на «4», та 10 % респондентів оцінили на «1».
На запитання № 7 «Спробуйте пригадати минулий тиждень-яку саме роботу чи окремі доручення виконували?», 90 % респондентів оцінили на «1», 10 % респондентів оцінили на «2» та «4».
На другу частину відповіді вказали, що виконували роботу іншого працівника апарату суду.
На запитання № 8 «Чи доводилось Вам протягом останніх 12 місяців працювати після закінчення робочого дня або брати роботу додому?», 60 % респондентів оцінили на «3», 40 % респондентів оцінили на «4».
На другу частину запитання № 8 «Якщо такі випадки були, то чим це пояснюєте?», респонденти зазначили «3» та графу «5».
На запитання № 9 «Чи є корисними семінари, тренінги та інші форми навчання, що проходять у суді?» - 70 % респондентів оцінили на «1», 20 % респондентів оцінили на «2», 10 % оцінили на «3».
На запитання № 10 «Якою мірою наведене нижче є характерним для Вашого суду?» - 55 % респондентів надали виключно оцінку «5», 15 % респондентів оцінили на «5» та «4», 30 % респондентів оцінили деякі пункти даного запитання (недостатня чисельність працівників суду), (наявність фаворитів у керівництва…), (автоматизована система діловодства ускладнює …) на «0», «1», «2» та «3».
На запитання № 11 «Якою мірою наведені нижче ознаки є характерними для відносин у колективі суду?» - 30 % респондентів надали виключно оцінку «5», 40 % респондентів всі пункти даного питання оцінили на «5» та «4» крім, ХІ.5 (обговорення та засудження неетичної чи неналежної поведінки своїх колег), яке оцінили на «1», 30 % респондентів оцінили деякі пункти (доброзичливість, коректність, ввічливість), (взаємоповага, обмін інформацією), (шанобливе ставлення до відвідувачів суду ) даного запитання неоднозначно поставивши оцінки «0», «1», «2», «3».
На запитання №12 Які зміни відбулися у вашому суді за останні 12 місяців: «Особисте навантаження», 70% респондентів відповіли, що особисте навантаження не змінилось «2», 30 % респондентів відповіли, що зросло «1».
Щодо другого блоку даного питання то 5 % респондентів оцінили всі пункти на «3» - умови покращилися, 50 % опитуваних оцінили всі пункти на «2» - умови не змінилися, 45 % опитуваних оцінили деякі пункти даного запитання неоднозначно поставивши оцінки «2» та «3».
На додаткове запитання №13 «Які зміни відбулися у суді за час перебування на посаді нинішнього голови суду?», 25 % респондентів однозначно відповіли, що умови праці, стан приміщення, відносини у колективі, організація роботи та управління судом покращилися – «3», 5 % відповіли, що умови не змінилися – «2», 70% відповіли неоднозначно, надавши, як оцінку «2», так і оцінку «3».
23 червня 2016 року
Підготувала відповідальна особа Бородай О.В. 4-23-70