flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Чугуївський міський суд Харківської області

Надбавка та догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю

04 лютого 2020, 11:32

Відділ "Вовчанське бюро правової допомоги"
Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує
:

НАДБАВКА НА ДОГЛЯД ЗА ОСОБАМИ З ІНВАЛІДНІСТЮ З ДИТИНСТВА ТА ДІТЬМИ З ІНВАЛІДНІСТЮ 

ДО ДЕРЖАВНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ

НАДБАВКА НА ДОГЛЯД:

  • За особами з інвалідністю з дитинства I групи.
  • За одинокими особами з інвалідністю з дитинства II і III групи, які за висновком лікарсько- консультативної комісії (ЛКК) лікувально- профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду.
  • За дітьми з інвалідністю.

Одинокі особи з інвалідністю з дитинства II і III групи у своїй заяві про призначення державної соціальної допомоги повідомляють про відсутність працездатних родичів, зобов'язаних за законом їх утримувати (незалежно від місця їх проживання).

Надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років призначається одному з непрацюючих батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які фактично здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю.

Одиноким матерям (одиноким батькам) надбавка на догляд за дитиною з інвалідністю віком до 18 років призначається незалежно від факту роботи, навчання та служби.

ОДИНОКОЮ МАТІР’Ю вважається мати дитини, у свідоцтві про народження якої відсутній запис про батька або запис про батька проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері дитини.

ОДИНОКИМ БАТЬКОМ вважається батько дитини, який набув статусу одинокого батька згідно з абзацом другим частини другої статті 143 Сімейного кодексу України.

ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ З ДИТИНСТВА I ГРУПИ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ НАДБАВКА НА ДОГЛЯД ЗА НИМИ В РОЗМІРІ:

  • Особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи, - 75% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
  • Особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи, - 50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
  • Одиноким особам з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком ЛКК лікувально- профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, встановлюється надбавка на догляд за ними в розмірі 15% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

НАДБАВКА НА ДОГЛЯД ЗА ДИТИНОЮ З ІНВАЛІДНІСТЮ ПІДГРУПИ А ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ В РОЗМІРІ:

  • На дитину з інвалідністю підгрупи А віком до 6 років - 100% прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
  • На дитину з інвалідністю підгрупи А віком від 6 до 18 років - 100% прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

НАДБАВКА НА ДОГЛЯД ЗА ІНШОЮ ДИТИНОЮ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВСТАНОВЛЮЄТЬСЯ В РОЗМІРІ:

  • На дитину з інвалідністю віком до 6 років - 50 % прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років.
  • На дитину з інвалідністю віком від 6 до 18 років - 50 % прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

НАДБАВКА НА ДОГЛЯД ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ З ДНЯ ЗВЕРНЕННЯ ЗА ЇЇ ПРИЗНАЧЕННЯМ

Для призначення надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства і дітьми з інвалідністю подаються такі документи:

  • Заява про призначення соціальної допомоги за формою, що затверджується наказом Мінсоцполітики.
  • Паспорт або в разі його відсутності інший документ, що може засвідчувати особу, яка подає заяву.
  • Довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті).
  • Оригінал та копія свідоцтва про народження дитини з інвалідністю.
  • Довідка з місця навчання із зазначенням перебування (не перебування) на повному державному утриманні.
  • Копія рішення суду про усиновлення дитини.
  • Довідка про місце проживання особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю чи копія паспорта особи з інвалідністю з дитинства або дитини з інвалідністю з відомостями про місце проживання.
  • Довідка про місце проживання законного представника, який подав заяву, чи копія паспорта з відомостями про місце проживання.

Заява про призначення надбавки подається особою з інвалідністю з дитинства до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання.

Заява про призначення надбавки особі з інвалідністю з дитинства, яку визнано недієздатною, а також на дитину з інвалідністю подається одним із їх законних представників за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання особи, яка подає заяву.

ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ НАДБАВКИ НА ДОГЛЯД ЗА ДИТИНОЮ З ІНВАЛІДНІСТЮ ОДИНОКА МАТІР ДОДАТКОВО ПОДАЄ:

  • Оригінал довідки органу реєстрації актів цивільного стану про підстави внесення

до книги реєстрації народження відомостей про батька дитини (на яку призначається надбавка на догляд), якщо одинока мати не перебуває (не перебувала) на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення як одинока мати, або довідку зазначених органів про те, що вона перебуває (перебувала) на обліку як одинока мати дитини з інвалідністю, бна яку призначається надбавка на догляд.

  • Довідку про спільне проживання з дитиною з інвалідністю, видану уповноваженим органом за місцем проживання. При неможливості отримати таку довідку структурний підрозділ з питань соціального захисту населення здійснює обстеження на дому і складає акт обстеження бз висвітленням цих фактів за формою, що додається до Порядку надання державної бсоціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з бінвалідністю, затвердженого спільним наказом Мінсоцполітики, МОЗ та Мінфіну від 30.04.2002 р. № 226/293/169.

ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ НАДБАВКИ НА ДОГЛЯД ЗА ДИТИНОЮ З ІНВАЛІДНІСТЮ ОДИНОКИЙ БАТЬКО ДОДАТКОВО ДО ДОКУМЕНТІВ ПОДАЄ:

  • Копію рішення суду про встановлення батьківства

(крім випадку, коли відомості про батька зазначено у свідоцтві про народження дитини).

  • Копію рішення суду про позбавлення батьківських прав (крім випадку, коли реєстрацію дитини проведено відповідно до частини другої статті 135 Сімейного кодексу України).
  • Довідку про спільне проживання з дитиною з інвалідністю, видану уповноваженим органом за місцем проживання.

Для призначення надбавки на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А законний представник додатково подає довідку про спільне проживання з дитиною з інвалідністю підгрупи А, видану уповноваженим органом за місцем проживання.

Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення, який прийняв заяву про призначення державної соціальної допомоги, видає заявнику (уповноваженій особі) розписку про прийняття заяви та доданих до неї документів із зазначенням дати прийняття заяви.

ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР  0 800 213 103

wiki.legalaid.gov.ua 


Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, пропонуємо звертатися за безоплатною правовою допомогою до Вовчанського бюро правової допомоги за адресою: Харківська область, м. Вовчанськ, вул. Торгова, 2, або телефонувати за номером (05741) 4-23-31.