Відділ "Вовчанське бюро правової допомоги" Харківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги інформує:
РЕАЛІЗАЦІЯ ОСОБОЮ З ІНВАЛІДНІСТЮ СВОГО ПРАВА НА ПРАЦЮ
ПРАВА ОСОБИ З ІНВАЛІДНІСТЮ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
Особа з інвалідністю має право на працю нарівні з іншими, що включає право на отримання можливості заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обрала чи на яку вільно погодилась, в умовах, коли ринок праці та виробниче середовище є відкритими, інклюзивними та доступними для осіб з інвалідністю.
Роботодавці зобов’язані організовувати навчання, перекваліфікацію і працевлаштування осіб з інвалідністю відповідно до медичних рекомендацій, встановити на їх прохання неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці.
УКЛАДЕННЯ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ
Для влаштування на роботу особі з інвалідністю необхідно надати роботодавцю наступні документи:
УВАГА! При прийнятті на роботу для осіб з інвалідністю, направлених на роботу відповідно до рекомендації медико- соціальної експертизи, випробування не встановлюються.
Для роботодавця (підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю) установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Якщо роботодавець не дотримується нормативу (у тому числі не здійснює всіх залежних від нього заходів із працевлаштування осіб з інвалідністю на створені ним робочі місця), він зобов'язаний сплатити адміністративно-господарські санкції Фонду соціального захисту інвалідів.
ТРУДОВІ ГАРАНТІЇ ТА ПІЛЬГИ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ
Працевлаштована особа з інвалідністю має право на:
ВІДПУСТКА
Працевлаштовані особи з інвалідністю мають право оформити щорічну оплачувану відпустку повної тривалості ще до настання 6-місячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві (в установі, організації), а працівники, які тривалий час працюють на роботодавця мають право піти у щорічну відпустку у зручний для них час.
ТРИВАЛІСТЬ ЩОРІЧНОЇ ОСНОВНОЇ ВІДПУСТКИ:
ТРИВАЛІСТЬ ВІДПУСТКИ
БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ:
ОДНОРАЗОВА ДОПОМОГА БЕЗРОБІТНОМУ ДЛЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Особа з інвалідністю, якій виповнилося 18 років та не може працевлаштуватися за сприянням центру зайнятості протягом 1 місяця у зв'язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, має право отримати одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності (далі - одноразова допомога).
Розмір одноразової допомоги дорівнює річній сумі допомоги по безробіттю, визначеній конкретній безробітній особі з інвалідністю.
Для цього необхідно до центру зайнятості надати такі документи:
Рішення про надання допомоги приймається керівником центру зайнятості з урахуванням висновку комісії з питань одноразової виплати допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності (утворюється центром зайнятості) не пізніше 10 робочих днів після звернення особи з інвалідністю з відповідними документами, а рішення про виплату допомоги - протягом 14 робочих днів після здійснення державної реєстрації юридичної особи та фізичної особи-підприємця.
Безробітна особа з інвалідністю, якщо забажає, може отримати консультацію та профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, схильностей до провадження підприємницької діяльності, вибору виду діяльності, отримання додаткової інформації про підприємництво, а також залучатися до семінарів або навчань з питань підприємництва.
ПЕРЕЛІК НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ:
- Конвенція про права осіб з інвалідністю від 13 грудня 2006 року.
- Кодекс законів про працю України.
- Закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні».
Закон України «Про відпустки».
- Наказ Міністерства соціальної політики України від 15 червня 2015 року № 613 «Про затвердження Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності».
ЄДИНИЙ КОНТАКТ-ЦЕНТР 0 800 213 103
wiki.legalaid.gov.ua
Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, пропонуємо звертатися за безоплатною правовою допомогою до Вовчанського бюро правової допомоги за адресою: Харківська область, м. Вовчанськ, вул. Торгова, 2, або телефонувати за номером (05741) 4-23-31.